Istnieje wiele, mniej lub bardziej znanych ślubnych przesądów mających zapewnić małżonkom powodzenie. Gwarancją udanego małżeństwa ma być ślub w miesiącu zawierającym w nazwie literę „r”. Panna Młoda powinna mieć przy sobie coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego, a Pan młody nie powinien widzieć przed ślubem swojej wybranki w sukni ślubnej. Deszcz w dniu ślubu ma oznaczać łzy, a sypanie ryżem i pieniędzmi zapewnić dostatek i płodność. Są to jednak tylko przesądy, które powinniśmy traktować z przymrużeniem oka i nie dowiedziono, że mają one na zawierane małżeństwo jakikolwiek realny wpływ. Jak zatem sprawić aby dzień ślubu i wesela był tym idealnym, niezapomnianym dniem? O czym pamiętać, aby mieć idealne wesele?

Jak przygotować idealne wesele.

Rozpocznij planowanie odpowiednio wcześniej, nie czekaj do ostatniej chwili. Im wcześniej zaczniesz wszystko planować, tym więcej czasu masz aby na spokojnie ustalić i dograć terminy. Będziesz mieć nad wszystkim kontrolę i pewność, że nie zapomnisz o czymś ważnym. Zacznij już teraz! Ustal realistyczny budżet uwzględniający każdy szczegół, ale jeśli to jest dla ciebie trudnym zadaniem, poproś o pomoc bliską ci osobę. Chociaż jest to twój wielki dzień, rodzina i bliscy na pewno chętnie przyjdą ci z pomocą. Pamiętaj, że twój przyszły mąż także powinien brać udział w przygotowaniach i z pewnością będzie miał swoją opinię i propozycje. Zastanówcie się, gdzie chcielibyście świętować ten ważny dzień. istnieje wiele firm, które pomagają w przygotowaniu tego rodzaju uroczystości, a organizowanie wesel Kraków czy innym mieście to dla nich łatwa praca.

Ustal wstępnie listę gości, gdyż koszty obsługi weselnej i zakwaterowania są największą częścią kosztów całego wesela. Od tego będzie zależeć również miejsce całej ceremonii, wybierz więc restaurację, salę weselną lub hotel przystosowany do obsługi właściwej liczby gości. Być może marzy ci się wesele w plenerze w Krakowie? Współpracując z managerem restauracji, zaplanuj menu weselne, a także wystrój sali. Sprawdź czy dysponują nagłośnieniem, własnym zespołem czy orkiestrą. Z dużym wyprzedzeniem poproś też świadków weselnych. Oni będą dla was największym wsparciem podczas ceremonii i wesela, dla nich toteż wielki dzień do którego trzeba się dużo wcześniej przygotować. Serdeczna przyjaciółka z pewnością pomoże ci też przy wyborze odpowiedniej kreacji, makijażu, fryzury i ślubnej biżuterii.

Najlepsi fotografowie mają zwykle długie terminy, więc zadbaj by skorzystać z usług profesjonalisty. Z chęcią będziesz wspominać ten dzień jeśli będzie odpowiednio uwieczniony na zdjęciach. Każdy chce wyglądać pięknie w dniu ślubu, więc nie zwlekaj, już teraz jest czas aby zacząć dbać o urodę, nie odkładaj też na później aktywności fizycznej i zdrowej diety. Pomyśl o pierwszym tańcu, o muzyce, o konkretnych wzorach zaproszeń, winietek i upominków dla gości. Powoli będziesz dopracowywać wszystkie osobiste szczegóły, aż dopniesz wszystko na ostatni guzik.

Jeśli zaplanujesz alternatywne rozwiązanie dla każdej sytuacji nie będziesz zaskoczona gdy coś nie idzie zgodnie z planem, ale nie da się przewidzieć każdego potknięcia. Planowanie ślubu może być stresujące, lecz pamiętaj o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.
Śluby wyznaniowe nie są już tak popularne jak kiedyś, rośnie natomiast zainteresowanie ceremoniami poza urzędem i kościołem. Ci którzy chcą spełnić swoje marzenia wybierają śluby w plenerze, w pięknych wnętrzach restauracji, hoteli, a nawet w zamkach i pałacach.

Można skorzystać z usług profesjonalnych doradców ślubnych, którzy pomogą zorganizować ślub i wesele w najdrobniejszych szczegółach, a nawet zorganizują ślub na egzotycznej wyspie. Z pewnością znajdzie się dobry konsultant ślubny w Krakowie.

Warto wsłuchać się w słowa przysięgi. Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w zdrowiu i w chorobie, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Niezależnie od obrządku, przyrzekamy sobie bezwarunkowe wsparcie, bliskość i zaufanie. Wspólne dążenie do wybranych celów, wspólne priorytety, walkę z problemami, pomimo wszelkich trudności. Warto o niej pamiętać, kiedy przechodzi zauroczenie, opada napięcie, dopada nas codzienność i spiętrzają się kłopoty.